MF

KAZ

2 : 2 (6 : 5)

Stage MF

Finished

Main Final - MF

HRV

27.8.

21:00

Kazakhstan

KAZ

flag 2 : 2 (6 : 5)
(1 : 2)
flag

Croatia

HRV

Main Final

QF4

MNE

0 : 0 (3 : 2)

Stage MF

Finished

Quarter Finals - QF4

BIH

26.8.

22:00

Montenegro

MNE

flag 0 : 0 (3 : 2)
(0 : 0)
flag

Bosnia and Herzegovina

BIH

Quarter Finals

QF1

CZE

3 : 2

Stage MF

Finished

Quarter Finals - QF1

GBR

26.8.

19:00

Czech Republic

CZE

flag flag

England

GBR

Quarter Finals

QF2

WAL

0 : 4

Stage MF

Finished

Quarter Finals - QF2

HRV

26.8.

20:00

Wales

WAL

flag flag

Croatia

HRV

Quarter Finals

QF3

DEU

1 : 1 (2 : 3)

Stage MF

Finished

Quarter Finals - QF3

KAZ

26.8.

21:00

Germany

DEU

flag 1 : 1 (2 : 3)
(1 : 0)
flag

Kazakhstan

KAZ

Quarter Finals

PF

CZE

2 : 0

Stage MF

Finished

Bronze Medal Game - PF

MNE

27.8.

19:30

Czech Republic

CZE

flag flag

Montenegro

MNE

Bronze Medal Game

A

SVN

4 : 1

Stage MF

Finished

Basic groups - A

TUR

24.8.

21:00

Slovenia

SVN

flag flag

Turkey

TUR

Group A

24.8.

18:00

Hungary

HUN

flag flag

Serbia

SRB

Group A

23.8.

20:00

Hungary

HUN

flag flag

Turkey

TUR

Group A

23.8.

13:00

Slovenia

SVN

flag flag

Serbia

SRB

Group A

Grupo A

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Slovenia 3 2 0 1 0 8 3 5 6
2 Hungary 3 2 0 1 0 6 4 2 6
3 Serbia 3 2 0 1 0 4 5 -1 6
4 Turkey 3 0 0 3 0 3 9 -6 0

C

ITA

0 : 4

Stage MF

Finished

Basic groups - C

EST

25.8.

22:00

Italy

ITA

flag flag

Estonia

EST

Group C

24.8.

17:00

Russia

RUS

flag flag

Poland

POL

Group C

23.8.

12:00

Russia

RUS

flag flag

Estonia

EST

Group C

23.8.

11:00

Poland

POL

flag flag

Italy

ITA

Group C

Grupo C

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Russia 3 3 0 0 0 16 1 15 9
2 Poland 3 2 0 1 0 8 3 5 6
3 Estonia 3 1 0 2 0 5 6 -1 3
4 Italy 3 0 0 3 0 2 21 -19 0

B

ISR

6 : 3

Stage MF

Finished

Basic groups - B

LUX

25.8.

20:00

Israel

ISR

flag flag

Luxembourg

LUX

Group B

25.8.

15:00

Germany

DEU

flag flag

Moldova

MDA

Group B

24.8.

20:00

Germany

DEU

flag flag

Luxembourg

LUX

Group B

23.8.

21:00

Moldova

MDA

flag flag

Israel

ISR

Group B

Grupo B

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Germany 3 3 0 0 0 18 2 16 9
2 Moldova 3 2 0 1 0 13 1 12 6
3 Israel 3 1 0 2 0 8 8 0 3
4 Luxembourg 3 0 0 3 0 3 31 -28 0

H

SVK

2 : 3

Stage MF

Finished

Basic groups - H

BIH

25.8.

21:00

Slovakia

SVK

flag flag

Bosnia and Herzegovina

BIH

Group H

24.8.

22:00

Scotland

SCO

flag flag

Ukraine

UKR

Group H

23.8.

18:00

Bosnia and Herzegovina

BIH

flag flag

Scotland

SCO

Group H

23.8.

14:00

Slovakia

SVK

flag flag

Ukraine

UKR

Group H

Grupo H

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Bosnia and Herzegovina 3 3 0 0 0 7 3 4 9
2 Slovakia 3 1 1 1 0 4 4 0 4
3 Scotland 3 1 1 1 0 4 4 0 4
4 Ukraine 3 0 0 3 0 2 6 -4 0

E

PRT

3 : 1

Stage MF

Finished

Basic groups - E

WAL

25.8.

19:00

Portugal

PRT

flag flag

Wales

WAL

Group E

25.8.

16:00

Czech Republic

CZE

flag flag

Bulgaria

BGR

Group E

24.8.

16:00

Czech Republic

CZE

flag flag

Wales

WAL

Group E

24.8.

13:00

Bulgaria

BGR

flag flag

Portugal

PRT

Group E

Grupo E

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Czech Republic 3 3 0 0 0 12 1 11 9
2 Wales 3 1 0 2 0 5 10 -5 3
3 Portugal 3 1 0 2 0 5 8 -3 3
4 Bulgaria 3 1 0 2 0 3 6 -3 3

D

ROM

1 : 1

Stage MF

Finished

Basic groups - D

ESP

25.8.

18:00

Romania

ROM

flag flag

Spain

ESP

Group D

25.8.

14:00

France

FRA

flag flag

Lithuania

LTU

Group D

24.8.

14:00

Spain

ESP

flag flag

France

FRA

Group D

23.8.

17:00

Romania

ROM

flag flag

Lithuania

LTU

Group D

Grupo D

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Romania 3 2 1 0 0 6 3 3 7
2 Spain 3 1 1 1 0 5 5 0 4
3 Lithuania 3 1 0 2 0 5 7 -2 3
4 France 3 1 0 2 0 6 7 -1 3

G

MNE

1 : 3

Stage MF

Finished

Basic groups - G

KAZ

25.8.

17:00

Montenegro

MNE

flag flag

Kazakhstan

KAZ

Group G

24.8.

15:00

Austria

AUT

flag flag

Latvia

LVA

Group G

23.8.

16:00

Montenegro

MNE

flag flag

Latvia

LVA

Group G

23.8.

15:00

Kazakhstan

KAZ

flag flag

Austria

AUT

Group G

Grupo G

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Kazakhstan 3 3 0 0 0 8 2 6 9
2 Montenegro 3 2 0 1 0 7 5 2 6
3 Latvia 3 1 0 2 0 7 10 -3 3
4 Austria 3 0 0 3 0 4 9 -5 0

F

GRC

6 : 0

Stage MF

Finished

Basic groups - F

CYP

25.8.

13:00

Greece

GRC

flag flag

Cyprus

CYP

Group F

24.8.

19:00

Croatia

HRV

flag flag

England

GBR

Group F

23.8.

22:00

Croatia

HRV

flag flag

Cyprus

CYP

Group F

23.8.

19:00

England

GBR

flag flag

Greece

GRC

Group F

Grupo F

  # Equipe MP W D L PW GF GA +/- Pts
1 Croatia 3 2 1 0 0 12 2 10 7
2 England 3 2 0 1 0 7 5 2 6
3 Greece 3 1 1 1 0 7 3 4 4
4 Cyprus 3 0 0 3 0 1 17 -16 0

L16 4

HRV

4 : 0

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 4

MDA

26.8.

13:00

Croatia

HRV

flag flag

Moldova

MDA

Last 16

L16 7

RUS

2 : 2 (0 : 2)

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 7

MNE

26.8.

15:00

Russia

RUS

flag 2 : 2 (0 : 2)
(1 : 2)
flag

Montenegro

MNE

Last 16

L16 2

ROM

2 : 3

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 2

GBR

26.8.

11:00

Romania

ROM

flag flag

England

GBR

Last 16

L16 8

BIH

0 : 0 (3 : 1)

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 8

ESP

26.8.

17:00

Bosnia and Herzegovina

BIH

flag 0 : 0 (3 : 1)
(0 : 0)
flag

Spain

ESP

Last 16

L16 5

DEU

3 : 3 (2 : 0)

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 5

SVK

26.8.

14:00

Germany

DEU

flag 3 : 3 (2 : 0)
(2 : 2)
flag

Slovakia

SVK

Last 16

L16 3

SVN

3 : 5

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 3

WAL

26.8.

12:00

Slovenia

SVN

flag flag

Wales

WAL

Last 16

L16 6

KAZ

5 : 1

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 6

HUN

26.8.

16:00

Kazakhstan

KAZ

flag flag

Hungary

HUN

Last 16

L16 1

CZE

5 : 2

Stage MF

Finished

Last 16 - L16 1

POL

26.8.

10:00

Czech Republic

CZE

flag flag

Poland

POL

Last 16

SF 2

HRV

3 : 1

Stage MF

Finished

Semi Finals - SF 2

MNE

27.8.

12:00

Croatia

HRV

flag flag

Montenegro

MNE

Semi Finals

SF 1

CZE

0 : 3

Stage MF

Finished

Semi Finals - SF 1

KAZ

27.8.

11:00

Czech Republic

CZE

flag flag

Kazakhstan

KAZ

Semi Finals